Als bruidspaar terug op school

College
Margriet en Jonathan op de trap van onze school  Margriet en Jonathan op de trap van onze school

We hadden het al aangekondigd: de trouwreportage van onze oud-leerlingen Margriet Breekveldt en Jonathan Nobel op onze locatie. op zaterdag 10 april.  

Negen jaar na hun eerste ontmoeting staan ze in dezelfde hal waar ze elkaar voor het eerst zagen. Niet als ‘brugmuggen’ maar als aanstaand bruidspaar en beiden in stralend wit. Ze nemen de hun ooit zo vertrouwde omgeving in zich op. Er is niet veel veranderd. ‘Het was toen een gloednieuwe school,’ zegt Jonathan, ‘met de Open Dag stond alles nog in de steigers’. Maar verder is volgens hem alles ongeveer hetzelfde gebleven. Alleen de verhoudingen zijn veranderd: ‘Ik vond de lokalen toen zo groot en mezelf zo klein.’ Nu is dat anders want Jonathan tikt de twee meter aan. Hun vriendin Elise van den Arend is ook hun fotografe. Zij stuurt het paar door de hal en de trappen op en af, intussen druk foto’s schietend. Ook voor Elise is het bekend terrein: ‘Ik zat bij Margriet en Jonathan in de klas en nu sta ik hier hun foto’s te maken. Wie had dat toen kunnen denken!’. Inderdaad maar de werkelijkheid is soms nog sterker dan de verbeelding. Na een half uur is de reportage gedaan. Ze moeten snel verder; het gemeentehuis en de kerk wachten. Is er ook nog een feest? ‘Ja, voor zover het kan door corona,’ zegt Margriet, ‘maar het wordt niet laat met de avondklok van 10 uur.’ Op het plein stappen ze weer in hun trouwauto, een klassieke 2CV. Nog een laatste zwaai met het boeket en daar gaan ze, op weg naar hun nieuwe gezamenlijke toekomst met hopelijk veel liefde en geluk voor deze oud-leerlingen van onze school. 

Deze pagina delen